Skip to content

BURSEV, Bursa Sağlık ve Eğitim Vakfı, Sayın Sevil Ceyhan himayesinde ve önderliğinde başlattığı EV ELBİSESİ PROJESİ ile yeni döneme başladı. Sloganları “ÖĞRENCİLERİMİZ OKUSUN DİYE BURSEV EV ELBİSESİ GİYİN”. BURSEV’i her Perşembe günü Nilüfer Sabit Pazarının hemen girişinde bulabilirsiniz.

BURSEV Hakkında

BURSEV, 1997 yılında Bursa’ya hizmet etmeye gönüllü 14 kişi, Sevim Ersir, Güler Köseoğlu, Osman Köseoğlu, Engin Barışık, Sadettin Gülen, Ümran Yurdanur, Naime Özdemir, Hamiyet Karalı, Mukaddes Yazlık, Füsun Tezgör, Cahide Koparipek, Hediye Ay, Zekiye Gürakın, ve İlknur Gencer tarafından eğitim ve sağlık alanlarında hizmet vermek amacıyla kuruldu. Bugüne kadar 300 den fazla öğrenciye burs verdi ve halen burs vermeye devam ediyor. Okullara, hastanelere ve ihtiyaç sahiplerine yardımlarda bulunuyor.

BURSEV ile ilgili tüm yenilikleri www.bursev.org internet sitesinde bulabilirsiniz.

• İnternet Evimizdeki Sokak

BURSEV 2009 yılında geliştirdiği özgün “İNTERNET EVİMİZDEKİ SOKAK PROJESİ” ile velileri internet sokaklarında da çocuklarını, belli bir bilinç düzeyine erişene kadar takip etmeleri gerektiği konusunda bilgilendirdi. Projeye Bursa İli Emniyet Müdürlüğü, Sağlık ve Eğitim Dairesi, Bursa RAM, Bursa Nilüfer Belediyesi destek verdi. Bu eğitimler, velileri aydınlatmaya yeni yönetimle birlikte devam edilecek. Yapılan son Genel Kurul’da BURSEV yönetimi, Dilek Köseoğlu, Sevgül Üstün, Alkan Yılmaz, Sevil Ceyhan ve Kadriye Avcı’dan oluşuyor. Yönetim Danışmanımız Ecz. Aytaç Toker.

• İlgi alanı belirleme ve Meslek Seçimi

Ayrıca BURSEV, Sayın Dilek Köseoğlu danışmanlığında gençlerimizin ilgi alanlarını keşfetmeye yönelik, John Holland’ın SDS envanteri ile lise ve üniversite öğrencilerimize meslek seçiminde yol göstermeye hazırlanıyor.

• Etkinlik

10 Aralık Pazar günü Gönlü Ferah Otel’de burslu öğrenciler yararına düzenledikleri kahvaltıda BURSEV Yönetimi sizlerle buluşmayı arzu ediyorlar. Davetiye için bursev@bursev.org adresinden veya (224) 249 9990 no.lu telefondan talepte bulunabilirsiniz.

Back To Top