Skip to content

Bisaş İlköğretim Okulu velilerine “İnternet /:/ Evimizdeki Sokak” konferansı düzenlendi.
Konuşmacılar: Dilek Köseoğlu-BURSEV, Yesari Vural-Bursa Emniyet Müdürlüğü

Basın Bülteni, 16 Nisan 2010

Bursa Sağlık ve Eğitim Vakfı BURSEV, İnternet /:/ Evimizdeki Sokak projesi kapsamındaki çalışmalarını, düzenlediği konferanslar ile sürdürüyor.

BURSEV tarafından uygulanan İnternet /:/ Evimizdeki Sokak projesi konferanslarının ilki, 19 Nisan 2010 pazartesi saat: 13.30’da BİSAŞ İLKÖĞRETİM OKULU ebeveynlerine yönelik olarak hazırlandı.

Bursev Vakfı Başkanı Dilek Köseoğlu ve Bursa Emniyet Müdür Yrd. Yesari Vural tarafından, ilköğretim birinci kademe öğrenci ebeveyn ve öğretmenlerine verilecek konferansta, evlerimizin içine kadar giren internet sokaklarında nasıl dolaşılması gerektiği, çağımızın vazgeçilmez bir gereksinimi olan bilgisayar ve internet kullanımında da “anne-baba” olmanın önemi tartışılacak.

Bursa Valiliği Emniyet Müdürlüğü Bilişim Suçları Dairesi, İl Sağlık Müdürlüğü, belediyeler ve üniversitelerle işbirliği yapan İnternet /:/ Evimizdeki Sokak projesinin ana hedefi, ilköğretim birinci kademe öğretmen ve ebeveynlerini, çocukların etkin ve güvenli bilgisayar kullanım alışkanlığı kazanmaları amacı ile bilgilendirmek.

BURSEV tarafından geliştirilen “İnternet /:/ Evimizdeki Sokak” projesinin amacı; bilgisayar ve internet kullanımının çağın bir gereksinimi olduğu bilinci ile yasakçı bir anlayıştan uzak durarak, veli ve öğretmenleri bilgilendirici ve bilinçlendirici eğitimler düzenlemek, uluslararası deneyimleri de dikkate alarak, ülkemizin sosyo-ekonomik şartlarına uygun önlemler ve alıştırmalar üzerinde çalışmak.

BURSEV, eğitim ve sağlık alanında çağdaş toplum yaratacak bireyler yetiştirilmesine katkıda bulunmak, ihtiyacı olan kişi, sağlık ve eğitim kuruluşlarına karşılıksız yardım edebilmek amacıyla 14 gönüllü tarafından 1997 yılında Bursa’da kurulan bir vakıf olup, İnternet /:/ Evimizdeki Sokak adlı projesini öncelikle Bursa ölçeğinde, kısa vadede de ülke genelinde yaygınlaştırmayı hedeflemektedir.

Back To Top