Skip to content

19 Aralık 2009
Uğur Mumcu Basın ve Kongre Sarayı
19 Aralık 2009 Cumartesi günü saat 11:00’de Uğur Mumcu Basın ve Kongre Sarayı’nda Internet/:/ Evimizdeki Sokak Konulu Panel BURSEV Bursa Sağlık ve Eğitim Vakfı tarafından gerçekleştirildi.

Soldan Sağa: Prof.Dr.Emine Zinnur Kılıç – Yeditepe Üniversitesi Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi A.B.D. Başkanı, Yesari Vural – Bursa Eminyet Müdür Yrd., Dilek Köseoğlu – BURSEV-Proje Koordinatörü, Dr.Adnan Tönel – Tiyatro Sanatçısı-Yazar, Yrd.Doç.Dr.Pınar Vural – Uludağ Üniversitesi Çocuk Psikiyatrisi Bölümü
Internet /:/ Evimizdeki Sokak Projesi Yürütme Kurulu Üyesi Ecz. Aytaç Toker, Internet /:/ Evimizdeki Sokak Projenin, Sivil Toplum Kuruluşlarının en önemli sorumlulukları arasında yer alan ve amacı eğitim olan bir Sosyal Sorumluluk Projesi olduğunu belirtti. Proje kapsamında, ilköğretim birinci kademe veli öğretmenlerine güvenli ve etkin bilgisayar ve internet kullanımı için eğitimler verileceğini ifade eden Aytaç Toker, bu projenin Bursa Valiliği başta olmak üzere, Bursa Emniyet Müdürlüğü, Bursa İl Sağlık Müdürlüğü, Nilüfer Belediyesi ve pek çok ilgili kurum ve kuruluşun desteği ve himayesinde olduğunu ifade etti ve sözlerine, Bursa’da başlayan bu örnek projenin tüm Türkiye genelinde uygulanmasının hedeflendiğini ekledi.

Proje Koordinatörü Dilek Köseoğlu, interneti, bilgisayarlar aracılığı ile tüm dünyadaki bilgisayarları birbirine bağlayan teknolojik yollar olarak tanımladı ve Internet /:/ Evimizdeki Sokak Projesinin, yasakçı bir zihniyet taşımadan, çocuklarımızı bu yollara daha güvenli bir biçimde hazırlamayı hedeflediğini ifade etti Dünyada yapılan araştırmalara göre, hiçbir internet ortamının güvenli olmadığının görüldüğünü ifade eden Dilek Köseoğlu en büyük sorumluluğun başta veli ve öğretmenler olmak üzere Sivil Toplum Kuruluşları ve hükümetlere düştüğünü belirtti. Velilerin “çocuklarım bilgisayar ve interneti benden daha iyi biliyor, ben onlara nasıl yardımcı olabilirm ki” anlayışının yalnış olduğunu belirterek, “anne baba olarak sorumluluklarımız var, onları nasıl hayat sokaklarına elimizden geldiğince hazırlamaya çalışıyorsak, internet sokaklarına da hazırlamalıyılız, kendi kararlarını verebilecek düzeye gelene kadar onları başı boş bırakmamalıyız” dedi.

Back To Top